המוסיקה מלווה את האדם משחר האנושות והיא מצליחה לשרוד תודות מענה לשורה ארוכה של צרכים נפשיים ומנטאליים. כיצד זה בא לידי ביטוי ואיפה אנחנו מרגישים את זה בצורה הבולטת ביותר? הנה כמה דברים על הנושא שאולי לא שמתם לב אליהם

למוזיקה יש חלק נכבד בחייו של האדם כמעט משחר ההיסטוריה..

בעבר הייתה המוסיקה חלק מפולחן דתי, היא מסייעת לגברים ונשים בגילאים שונים להגיע לתחושת סיפוק והתעלות ובמקרים ספציפיים היא אפילו עוזרת לאנשים להתמודד עם תלאות היום יום והשגרה

מלבד האמור לעיל, למוסיקה השפעה אדירה על הנפש.

כל מי שיש לו רמקול נייד שממנו בוקעים צלילים של להקה מועדפת יכול להעיד מגוף ראשון על תפקידה שך המוסיקה , על הערך שלה ועל ההנאה האישית שהיא מסבה למאזין. במקביל, מוסיקה מעניקה חוויה רגשית שאין לה אלטרנטיבה ובעזרתה אפשר להפיג תחושות של דיכאון ושעמום.

ובנו מתייחסים למוסיקה כמשהו מובן מאליו. מלבד מוזיקאים, אמנים ונגנים שיודעים להעריך את המאמץ המושקע בהפקת הרמוניות וצלילים, אנשים ששומעים מוזיקה לא בהכרח מביאים בחשבון את האופן שבו היא משפיעה על הגוף והנפש במילים אחרות, מוזיקה מחברת את הנפש של אנשים לזיכרונות ואירועים אישיים ובמקביל היא גם מפתחת את הרגשות ואת יכולת הביטוי העצמי שלהם. זה אומר שבאמצעות מוסיקה ניתן לייצר אווירה, להיחשף לתרבויות שונות בקלות ולדרבן אנשים להישגים. הדוגמאות הכי טובות לכך קשורות לאופן שבו משתמשים במוסיקה בסרטים ובתכניות טלוויזיה – או לחילופין ליתרונות המוזיקה במהלך ריצה, פעילות גופנית או בעבודה סיזיפית.

כך לדוגמא משמשת מוסיקה לפורקן של עצבים ומתח והיא גם עוזרת לתרפיה.

המוסיקה משתנה אבל התועלת שלה נשארת השינויים המוזיקליים שעברו על האנושות לא פגעו ולו במעט ביכולת שלה להשפיע על האדם, על הגוף ועל הנפש. למעשה, אותם שינויים מוזיקליים הגבירו עוד יותר את התלות שלנו במוסיקה והם מבליטים את הערך שלה בהשוואה לאמנויות אחרות.

בכל פעם שתצטרפו לאימון יהביט , גם המוח שלכם ייקח חלק בפעילות ? ויחווה .תהליכים   מדהימיםשכן ,  מחקרים חשפו שורה של השפעות חיוביות של מוזיקה על המוח האנושי – נמצא שהמוסיקה משפיעה על היצירתיות, יכולת קבלת החלטות, התפיסה והרגש.

מוסיקה  שמחה גורמת לנו לתפוס אנשים באור חיובי. 

מוסיקה שמחה  משפרת יכולות מוטוריות וקוגנטיביות, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים.

הוכח כי התאמת קצב המוזיקה לקצב האימון משפרת את יעילות האימון.וזו בדיוק הסיבה שיצרנו עבורכם את מסיבת הכושר הישראלית או בשמה המדוייק יהביט אימון כושר חדש בישראל המשלב מסיבת כושר ואימון אירובי לצד שירים ישראליים מאז ועד היום בעיבודים חדשים.

היא יכולה לשמחת להעציבת לגרום לכם לזוז ואפילו לסייע בטיפול בבעיות הלב וביתר לחץ דם – מחקרים רבים הראו כי האזנה למוזיקה משפיעה ישירות על איזורים רבים במוח ובכך גם על התפקוד היומיומי.

שאתם שומעים מוזיקה אתם שומעים צלילים. אבל יש כאלה שהמוזיקה נראית להם בצבעים. מחקר שנערך במקסיקו ובארצות הברית בשנה שעברה מצא כי חלק מהנבדקים קישרו את המוזיקה לאסוציאציות רגשיות שהתבטאו בראיית צבעים. למשל, מוזיקה עצובה הביאה להופעת צבעים שחורים, ואילו מוזיקה שמחה הראתה צבעים בוהקים וחיים.הקשר הזה בין מוזיקה לצבעים מובהק מאוד גם אצל הסובלים מהפרעה מוחית הקרויה סינסתזיה. מצב זה מתרחש לאחר חבלות ראש, אפילפסיה וגידולים מוחיים וכן מסיבות אחרות שאינן ברורות עדיין והגורמות לתחושות יתר.בדיקות תהודה מגנטית פונקציונליות (fMRI) שבוצעו באנשים הלוקים בסינסתזיה הראו כי המוח "נדלק בזמן אמת" באזורים מסוימים בתגובה לפעולות ולגירויים שונים, בין היתר כתגובה להאזנה למוזיקה. במקרה זה, האזנה לצלילים מסוימים, בין שתו בודד, קטע או צליל של כלי נגינה מסוים, גורמת לתחושות שונות בגוף – ריח, צבע, מגע ואפילו תחושה מינית.